۱۳۹۸ يکشنبه ۴ اسفند
افتتاح 9پروژه مهم بهداشتي و درماني در شهرستان ايرانشهر
به گزارش روابط عمومي مركز بهداشت ايرانشهر مهندس بلوچ گفت: همزمان با ساير شهرستانهاي تحت پوشش دانشگاه ...

به گزارش روابط عمومي مركزبهداشت ايرانشهر مهندس بلوچ گفت: همزمان با ساير شهرستانهاي تحت پوشش دانشگاه در شهرستان ايرانشهر نيز شاهد به ثمر نشستن گوشه اي از زحمات و تلاشهاي شبانه روزي رياست محترم دانشگاه جناب دكتر ضاربان و معاونين و مديران ارشد دانشگاه هستيم .

ايشان ادامه داد: در دهه مبارك فجر 9 پروژه مهم درسطح شهرستان ايرانشهر با اعتباري بالغ بر 27ميليارد و 150ميليون ريال افتتاح خواهد شد .اين پروژه ها شامل دو مركز جامع سلامت شمس اباد سرهنگ و آبادان و 7خانه بهداشت احداث مجدد شمس اباد سرهنگ، خيرآباد بمپور، علي آباد نوكجوب، ميراباد، سعيد آباد، آبسرد بزمان و مسجد حضرت ابوالفضل(ع) مي باشند.

رئيس مركز بهداشت ايرانشهر در ادامه گفت: علاوه بر اين افتتاحات، دانشگاه علوم پزشكي ايرانشهر اقدام به تعمير و تجهيز واحد نمونه گيري ، آزمايشگاه و تجهيز دندانپزشكي كرده است و در آينده نزديك نمونه برداري در مراكز دهمير، نوكجوب، ابتر، كلينك و آزمناباد راه اندازي خواهد شد

ايشان افزود: درحال حاضر نيروي انساني و فضاي فيزيكي در اغلب مراكز ايجاد شده است و در مراكز شهردراز ، آبادان و محمدان عملا نمونه گيري و انجام آزمايشات سطح يك آغاز شده است.

 

مهندس بلوچ ادامه داد: در بخش دندانپزشكي نيز مركز بزمان و دامن و طالقاني علاوه بر مراكز يك و سه شهري به تازگي شروع به كار نموده اند و بخش دندانپزشكي در محمدان و شهردراز و ابتر درحال تجهيز مي باشد.

وي با تاكيد اين نكته كه دردوبخش آزمايشگاه و دندانپزشكي مبالغ قابل توجهي جهت خريد تجهيزات به روز هزينه شد تا در جهت تامين و ارتقاء سلامت مردم گام بزرگي برداريم.

ايشان گفت: اقدام اساسي و مهم ديگر دانشگاه علوم پزشكي در مركز بهداشت ايرانشهر راه اندازي مراكز و پايگاههاي سلامت شهري مي باشد كه تا پايان سال درصورت جذب نيروي مراقب سلامت 19واحد بهداشتي در مركز شهر به صورت استيجاري شروع به كار خواهند كرد. ضمنا دو مركز جامع سلامت سه و چهار شهري با پيشرفت فيزيكي بيش از 40درصد در دوطبقه در حال ساخت مي باشند

رئيس مركز بهداشت ايرانشهر در پايان گفت: طرح تحول نظام سلامت كشور در حوزه بهداشت درشهرستان ايرانشهر با سرعت به جايگاهي كه پيش بيني شده است درحال رسيدن مي باشد. ايشان از ثبت بيش از 550هزار خدمت بهداشتي در 6ماه اخير در سامانه آنلاين وزارتخانه خبر داد و گفت اين در حالي است كه به دلايل زير ساختي امكان ثبت همه خدمات ارائه شده ميسر نبوده است.

تاریخ:
1395/11/23
تعداد بازدید:
179
منبع:
روابط عمومي مركز بهداشت ايرانشهر

ارسال نظرات
نام
آدرس پست الکترونیکی شما
شماره تلفن
توضیحات
 
خواندن کد امنیتی تغییر کد امنیتی
کد امنیت
Powered by DorsaPortal