۱۳۹۸ پنج شنبه ۵ ارديبهشت
معرفي

معرفي : 

 

 شوراي انضباطي دانشجويان در مجموعه مديريت دانشگاه تنها مرجع داراي صلاحيت براي رسيدگي به تخلفات و شكايات دانشجويي است كه علاوه بر مسئوليت خويش در رسيدگي به تخطي دانشجويان از منش دانشجويي و اخلاق متعالي سعي دارد از هرگونه برخورد تحقيرآميز حتي در مواردي كه تخلف محرز گرديده است جلوگيري نمايد.

با توجه به قداست علم و اخلاق در محيطهاي آموزشي و پژوهشي در شرع مبين و حكومت اسلامي و ضرورت دفاع و حراست از حقوق عمومي دانشجويان، دانشجو موظف است در طول زمان تحصيل در هر محيط اعم از دانشگاه و خارج از دانشگاه ، از ارتكاب هر عمل كه خلاف شئون و حيثيت دانشجو باشد، خودداري كند . هرگاه دانشجويي در مكانهايي بعنوان دانشجو فعاليت داشته باشد(محيط هاي آموزشي، پژوهشي، بهداشتي درماني، سفرهاي دانشجويي، محل هاي كارآموزي ، خوابگاه و ...) مرتكب عملي شود كه بر حسب قوانين و مقررات دانشگاهي و كشوري مستوجب كيفر باشد شوراي انضباطي مي تواند ضمن رسيدگي به تخلف در حيطه آيين نامه انضباطي ، مواردي را براي برخورد در حيطه كاري مراجع ذيصلاحيت به آنها نيز ارجاع دهد.

شوراهاي انضباطي از نظر اداري در حوزه معاونت دانشجويي و فرهنگي قرار مي گيرند، ليكن از نظر بررسي پرونده ها و برخورد با تخلفات و صدور آراء كاملا" مستقل عمل مي كنند. 

 

تاریخ به روز رسانی:
1397/04/20
تعداد بازدید:
1740
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
Powered by DorsaPortal