۱۴۰۰ يکشنبه ۷ آذر
کارگروه سلامت و امنیت غذایی شهرستان ایرانشهر برگزار شد
به گزارش روابط عمومی مرکز بهداشت شهرستان ایرانشهر: کارگروه سلامت و امنیت غذایی شهرستان ایرانشهر در تاریخ 25 آبان 1400 با محوریت بیماری هاری، سالک و معظلات بهداشتی با ریاست آقای مهندس هاشمزهی معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرمانداری، آقای مهندس شیروانی سرپرست مرکز بهداشت شهرستان ایرانشهر و سایر اعضا در سالن اجتماعات فرمانداری شهرستان ایرانشهر برگزار شد.
در این جلسه پس از تلاوت آیاتی چند از کلام الله مجید , مهندس شیروانی ضمن اشاره به مصوبات کارگروه قبل و بیان مطالبی در خصوص دستور کار جلسه با محوریت بیماری هاری،سالک و دیگر معضلات بهداشتی همچون نواقص سامانه های آبرسانی، دستفروشی مواد غذایی، ارائه قلیان در اماکن عمومی، مدیریت پسماند و... خواستار همکاری همه جانبه ادارات در راستای حل معضلات بهداشتی شد.

در ادامه پس از بحث، گفتگو و ارائه نظرات مدیران و روئسای ادارات جناب مهندس هاشمزهی معاون محترم سیاسی، اجتماعی و امنیت فرمانداری ضمن تبریک هفته بسیج و قدردانی از اقدامات مرکز بهداشت شهرستان ایرانشهر و اداره دامپزشکی مصوبات ذیل را جهت اجرا ابلاغ نمودند.

1.مقرر گردید ساماندهی 70 درصد جمعیت سگ های بلاصاحب طی 2 هفته آتی در دستور کار شهرداری و دهیاری ها قرار گیرد.

2.مقرر گردید کلیه مکان هایی که اقدام به ارائه قلیان می نمایند پلمپ و پرونده ی آنها به عنوان تهدید علیه سلامت عمومی به مراجع قضایی ارجاع داده شود.

3.مقرر گردید برای تمامی مرغ فروشی های زنده که اقدام به دفع غیر بهداشتی پسماند کشتار مرغ می نمایند اخطار 48 ساعته صادر و در صورت عدم دفع بهداشتی پسماند مکان پلمپ شود.

4.مقرر گردید تیم پلیس بهداشت جهت کنترل دفع غیربهداشتی فاضلاب متشکل از ادارات ، آبفا، شهرداری و مرکز بهداشت به صورت هفتگی از سطح شهر بازدید بعمل آورد.

5.مقرر گردید با فروش مواد غذایی به صورت دستفروشی و دوره گردی برخورد شود.

6.مقرر گردید با صاحبان مکان هایی که در شهر اقدام به نگهداری دام زنده می کنند و باعث ایجاد مشکلات بهداشتی می شوند برخورد شود.
تاریخ:
1400/08/29
تعداد بازدید:
5
منبع:

ارسال نظرات
نام
آدرس پست الکترونیکی شما
شماره تلفن
توضیحات
خواندن کد امنیتی تغییر کد امنیتی
کد امنیت
Powered by DorsaPortal