خبر فوری:
1400/10/20
65
برگزاری طرح واکسیناسیون فلج اطفال
برگزاری  طرح واکسیناسیون  فلج اطفال کودکان زیر 5 سال در شهرستان ایرانشهر
آغاز طرح واکسیناسیون خانه به خانه فلج اطفال از 25 دی ماه در ایرانشهر بیش از 33 هزار کودک زیر 5 سال  در این طرح واکسینه می شوند.*
◀️ به گزارش روابط عمومی مرکزبهداشت ایرانشهر ، مهندس شیروانی ، سرپرست مرکز بهداشت ایرانشهر  در جلسه هماهنگی طرح واکسیناسیون فلج اطفال گفت، مرحله نخست طرح واکسیناسیون خانه به خانه فلج اطفال  از 25 دی ماه در شهرستان  آغاز می شود.
◀️ وی افزود: در این طرح که تا 28  دی ماه ادامه دارد، بیش از 33 هزار کودک زیر 5 سال (کودکان متولد 25 دی 1395 به بعد) در مقابل بیماری فلج اطفال ایمن می‌شوند.
◀️ سرپرست مرکز بهداشت ایرانشهرافزود،  افرادی که در منزل حضور ندارند می‌توانند به مراکز بهداشتی، خانه‌های بهداشت و پایگاه‌های سلامت مراجعه کنند، همکاران ما در کلیه مراکز بهداشتی آماده ارائه خدمات به مردم عزیز هستند.
◀️ هنوز در برخی از کشورها مانند پاکستان و افغانستان که واکسیناسیون کامل انجام نشده است، شاهد گردش ویروس فلج اطفال هستیم و به علت همسایگی کشورمان با این کشورها احتمال ورود ویروس از طریق ترددها و جابجایی های جمعیتی بین دو کشور وجود دارد.
◀️ طرح واکسیناسیون فلج اطفال با هدف ایمن سازی کودکان زیر 5 سال با تلاش کادر بهداشت در شهر ، حاشیه شهر و روستاها از 25 دی ماه آغاز خواهد شد و همکاری مردم در اجرای این طرح با کادر بهداشت اهمیت بسیاری دارد.

ارسال نظرات
نام
آدرس پست الکترونیکی شما
شماره تلفن
توضیحات
خواندن کد امنیتی تغییر کد امنیتی
کد امنیت
Powered by DorsaPortal